Wyzwania starzejącego się społeczeństwa: dylematy etyczne, kwestie polityczne ad

W tym prowokującym do myślenia eseju Moody wzywa ekspertów ds. Starzenia się, aby wykroczyli poza obrażenie na retorykę zapalną dotyczącą wojny międzypokoleniowej, aby dokładnie rozważyć nieuniknioną konkurencję o zasoby. Pięć rozdziałów w części III przenosi dyskusję z odpowiedzialności w ramach poszczególnych rodzin na politykę i politykę odpowiedzialności pokoleniowej. Mieszane oferty są rozważaniami na temat pożądanego rozmycia tego, co jest powszechnie podzielone na trzy etapy życia – edukacja, zatrudnienie oraz emerytura i rekreacja. Sekcja zawiera rozdział, w którym filozof Ronald Manheimer sformułował uzasadnienie publicznych inwestycji w kształcenie ustawiczne dla osób starszych. W rozdziale Roberta Binstocka opisano, w jaki sposób era współczującego socjalizmu ze stereotypowymi przedstawieniami osób starszych jako kruchych, ale zasługujących na to, została zastąpiona przez epokę, w której stereotypowe wyobrażenie o ludziach starszych pochodzi od chciwych ludzi szukających zasobów od dzieci. Proponuje strategię budowania publicznego i politycznego środowiska dla publicznych programów, które przejawiają odpowiedzialność na przestrzeni pokoleń.
Część IV, składająca się z trzech rozdziałów, które są analizami reformy zabezpieczenia społecznego i dwóch rozdziałów, które są krytyką części D Medicare, źle wpisuje się w ogólny plan książki. Rozdział Peter Diamond i Peter Orszag to 50-stronicowe streszczenie ich własnej książki z 2003 roku, Saving Social Security: A Balanced Approach (Waszyngton, DC: Brookings Institution Press), która jest szeroko opisywana w dwóch poprzednich rozdziałach na temat Social Security. Fakt, że rozdział Diament i Orszag pojawia się jako ostatni w kolejności, będzie dla każdego, kto będzie czytał książkę sekwencyjnie. Analizy polityczne Medicare Part D mają charakter informacyjny, ale nieuchronnie mają krótki termin przydatności do użycia.
Podsumowując, ta książka zawiera interesujące materiały oryginalne, a także przydatną syntezę literatury. Nie przedstawia on szczególnego punktu widzenia na temat natury i wyzwań starzejącego się społeczeństwa, niewielu czytelników może odpowiedzieć w całości i nie prowadzi do wezwania do działania ani w praktyce klinicznej, ani polityce. Ale jest w tym coś dla prawie wszystkich.
Rosalie A. Kane, Ph.D.
University of Minnesota School of Public Health, Minneapolis, MN 55455
edu
[więcej w: gabinet stomatologiczny zielona góra, Dentysta warszawa, oprogramowanie stomatologiczne ]