Wizyta u dentysty już od najwcześniejszych lat.

width=300Nie od dziś wiadomo, że pierwsza wizyta jest stresująca. Nie tylko dla dziecka, ale także i jego rodzica. Dentysta wrocław ma za zadanie dołożyć wszelkich starań, aby to wydarzenie było dla dziecka zapamiętane jako miłe, a w przyszłości, aby nie obawiało się kolejnej wizyty w specjalistycznym gabinecie. Używając odpowiedniego słownictwa, w zakres jego obowiązków wchodzi tłumaczenie swojemu małemu pacjentowi, co będzie wykonywane, dlaczego, a także często wyjaśnienie do czego służy dana aparatura. Oprócz tego, dzieci są nagradzane i motywowane do podejmowania współpracy z lekarzem prowadzącym postępowanie lecznicze. Pierwsza wizyta powinna odbyć się w momencie pojawienia się pierwszych zębów. Jest to odpowiedni czas oswajania dziecka z tym miejscem, ale także udzielania wskazówek rodzicom, w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę zębów mlecznych. Nie od dziś wiadomo, że próchnica u dzieci rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego warto temu zapobiegać. Żeby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy temu zaradzić, warto pytać o to osobę doświadczoną oraz ściśle zajmującą się tym.

[implanty zębów, dentofobia]

Powiązane tematy z artykułem: dentofobia implanty zębów