Tylko zdrowie: Zaspokajanie potrzeb zdrowotnych w sposób uczciwy ad

Argument jest przekonujący, ale nie wszyscy czytelnicy przyjmą wniosek, że promocja zdrowia powinna się tak szeroko rozprzestrzeniać. Trzecie pytanie wiąże się z tym, że żadne społeczeństwo nie może lub powinno przeznaczać nieograniczonych zasobów na zdrowie. Daniels twierdzi, że różnice w wartościach sprawiają, że bardzo mało prawdopodobne jest, aby porozumienie mogło zostać osiągnięte na skalę całej grupy w kwestii ograniczania przydzielania zasobów. Jako drugie najlepsze rozwiązanie opowiada się za zestawem uczciwych procedur podejmowania tych decyzji. Procedury te mają takie cechy, że są publicznie dostępne i wykorzystują powody, które są akceptowane jako właściwe przez uczciwych ludzi.
Oczywiście skomplikowane prace, takie jak ta książka, również rodzą własne pytania. Na przykład, określenie moralnego znaczenia zdrowia w kategoriach zachowania równych szans może nie być wystarczające dla złagodzenia cierpienia w opiece zdrowotnej, szczególnie gdy nie ma skutecznego leczenia choroby. Być może opieka zdrowotna powinna być postrzegana jako spełniająca pewne funkcje wykraczające poza zdrowie publiczne i populacyjne, a nie jako podzbiór pojedynczego przedsiębiorstwa poświęconego zachowaniu równych szans. Ponadto Daniels powinien był wyraźniej powiedzieć, w jaki sposób zareagowałby na potencjalne nieporozumienie libertarian i innych konserwatystów politycznych.
Rozszerzając horyzont, aby objąć populację i zdrowie publiczne, Daniels oferuje jednak w tej książce cenną korektę tendencji bioetyki do skupiania się przede wszystkim na opiece zdrowotnej. Jest to duży wkład w tej dziedzinie i prawdopodobnie okaże się wpływowy w najbliższym czasie i później.
Samuel Y. Sessions, MD, JD
Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles, Los Angeles, CA 90095
ucla.edu
[hasła pokrewne: plastidip allegro, edugaleria, hedrin opinie ]

Powiązane tematy z artykułem: edugaleria hedrin opinie plastidip allegro