Twoje pieniądze lub twoje życie: Wyjaśnienie kryzysu opieki zdrowotnej Niebieski: Opieka zdrowotna w kryzysieDzieja Ameryka Narodowy program zdrowia Książka Nowy rynek medycznySpołabianie amerykańskiego kryzysu opieki zdrowotnej cd

Chociaż książka pełna jest wykresów, tabel i statystyk, silne dążenie autorów do planu jednopłatowego jest oczywiste i czasami prowadzi do zawyżenia ich wagi. Niemniej jednak Himmelstein i Woolhandler napisali pouczające i użyteczne kompendium. Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na dwa doskonałe przewodniki: jeden specjalnie dla studentów medycyny i lekarzy, a drugi dla ogółu społeczeństwa. W 1988 r. Anne M. Stoline, MD, i Jonathan P. Weiner, Ph.D., opublikował The New Medical Marketplace, który został zrecenzowany w czasopiśmie Duncana Neuhausera (1988; 319: 1674). Niedawno ukazało się drugie wydanie, o którym wspominam tylko dlatego, że zapewnia doskonałe i bezstronne wprowadzanie do amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej, jednocześnie unikając większości obecnych kontrowersji dotyczących polityki. Przyznaję, że napisałem przedmowę do obu wydań; Zrobiłem to po prostu dlatego, że uważam książkę za dobry podkład dla studentów medycyny i mieszkańców, którzy chcą zrozumieć system opieki zdrowotnej, w którym będą pracować. Nie mam innego związku z książką, jej autorami ani jej wydawcami.
Około 3 lat temu, zanim jeszcze historia przeniosła się do centrum sceny narodowej, The New York Times rozpoczął znakomitą relację z debaty na temat opieki zdrowotnej. Niedawno wydana książka Solving America s Health-Care Crisis , wydana przez Erika Eckholma, zawiera wiele najlepszych artykułów opublikowanych przez The Times, które zostały następnie zorganizowane pod odpowiednimi nagłówkami, z indeksem i krótkim wprowadzeniem Eckholma. Zasięg opieki zdrowotnej przez serwis The Times był o wiele poważniejszy i bardziej rzeczowy niż w przypadku większości popularnych mediów, ale podobnie jak w przypadku większości artykułów w prasie, utwory te wydają się powierzchowne i anegdotyczne. Mimo to, pomagając w wyjaśnieniu złożoności bizantyńskiej naszego dysfunkcyjnego systemu opieki zdrowotnej i wyjaśniając liczne propozycje jej reformy, zbiór ten świadczy cenną usługę publiczną.
Arnold S. Relman, MD
Brigham and Women s Hospital, Boston, MA 02115

[przypisy: niedodma płuc leczenie, stomatologia estetyczna poznań, chirurgia plastyczna nosa ]

Twoje pieniądze lub twoje życie: Wyjaśnienie kryzysu opieki zdrowotnej Niebieski: Opieka zdrowotna w kryzysieDzieja Ameryka Narodowy program zdrowia Książka Nowy rynek medycznySpołabianie amerykańskiego kryzysu opieki zdrowotnej ad

Mówi nam, dlaczego reformy będą trudne do osiągnięcia i jak powinniśmy oceniać wyniki, ale nie mówi, co by zrobił, gdyby był szefem. Ta powściągliwość nie zmniejsza wartości wkładu Roberta. Czytelnicy, którzy nie są ekspertami w dziedzinie polityki zdrowotnej (w tym większość praktykujących lekarzy), znajdą swoją książkę jako pouczający przewodnik po rozwijającej się debacie krajowej.
Kontrastujące ostro z profesorską obiektywnością Robertsa, ale nie mniej interesujące, są trzy nowe książki lekarzy, którzy mocno sprzeciwiają się problemom reformy zdrowia. Pierwszym z nich jest Code Blue: Health Care in Crisis, autor: Edward R. (więcej…)

W ciągu ostatniego roku wielka krajowa debata na temat reformy służby zdrowia nie przyniosła tylu nowych książek na ten temat, jak można było się spodziewać. Większość ostatnich dyskusji została przeprowadzona w popularnych mediach, które dość dobrze wytłumaczyły problemy i zgłosiły kręty przebieg debaty. Ten fakt, a także gwałtowne zmiany w kierunkach polityki zdrowotnej i nieprzewidywalność przepisów, które prawdopodobnie pojawią się na Kongresie w tym roku, prawdopodobnie dały nadzieję wielu potencjalnym autorom książek na temat reformy służby zdrowia. Niemniej jednak pojawiło się ostatnio kilka nowych tytułów. Najlepsze z nich to Twoje Pieniądze lub Twoje życie: Wyjaśnienie kryzysu opieki zdrowotnej, autor: Marc J. (więcej…)

Powiązane tematy z artykułem: dominik gawęda psycholog opinie kokcydioza leczenie worek oponowy kręgosłupa