Opieka medyczna i zdrowie PoorMama mogą być lepsze od zmarłych: niepowodzenie opieki zdrowotnej w miejskiej Ameryce ad

Książka jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców i zawiera obszerne odniesienia do literatury medycznej i zdrowotnej. Niektóre przykłady Abrahama mogą zniechęcać nawet pracowników służby zdrowia, którzy pracują głównie ze słabymi pacjentami. W dni, kiedy Jackie Banes, centralna postać w książce, zabiera babcię do lekarza i dowiaduje się, że jej ciśnienie krwi jest dobre , ona wstrzymuje resztę leków przeciwnadciśnieniowych swojej babki na ten dzień, aby zaoszczędzić pieniądze, zastanawiając się że musi tylko dać jej resztę lekarstw w dni, w których jej ciśnienie krwi jest złe . Ponieważ Jackie często nie stać na 75 $ za furgonetkę, by przetransportować niepełnosprawną babcię do gabinetu lekarskiego, postanawia pominąć alternatywne spotkania każdego z dwóch specjalistów, których babcia musi zobaczyć.
Istnieją również liczne przykłady katastrofalnych konsekwencji polityki Medicare w zakresie zwrotu ostrych problemów zdrowotnych, ale nie dla wielu chronicznych lub możliwych do uniknięcia problemów. Jackie nie może sobie pozwolić na pieluchy dla dorosłych dla swojej nietrzymającej babci, a Medicare nie pokryje kosztów, nawet jeśli pokryłoby to koszt cewnika moczowego, który mógłby spowodować infekcję pęcherza i sepsę.
Abraham nie ignoruje potrzeby, aby ludzie wzięli osobistą odpowiedzialność za swoje zdrowie. Jest rzeczą istotną w opisywaniu używania alkoholu przez męża Jacka i kokainy, mimo że jest biorcą przeszczepionej nerki. Nie usprawiedliwia niepowodzenia Jackie w otrzymaniu darmowej szczepionki przeciw odrze dla jej córki podczas epidemii w Chicago. Jednak pokazuje nam wielokrotnie, że nawet najlepsze starania o uzyskanie opieki są udaremniane przez irracjonalność i nieadekwatność systemu. Kiedy wysiłki te są podważane przez narkotyki i brak edukacji oraz wiele innych bolączek charakterystycznych dla ubóstwa miejskiego, dobre zdrowie wydaje się bardzo daleko poza zasięgiem.
Obie książki podają, że sama reforma systemu medycznego jest niewystarczająca, aby wyeliminować wszystkie bariery dla lepszego zdrowia, które stoją przed ubogimi, ale byłby to duży krok we właściwym kierunku.
Andrew B. Bindman, MD
Miriam Komaromy, MD
Uniwersytet Kalifornijski, San Francisco, San Francisco, CA 94110

[patrz też: edugaleria, wypuklina, mikroangiopatia zakrzepowa ]

Powiązane tematy z artykułem: edugaleria mikroangiopatia zakrzepowa wypuklina