Ogólnokrajowe badanie przypadków palenia i śmierci w Indiach ad 8

Fogarty Międzynarodowe Centrum Narodowego Instytutu Zdrowia (R01-TW05991-01 i TW007939-01, Dr Jha i R01-TW05993-02, Dr Peto); Kanadyjskie Międzynarodowe Centrum Badań Rozwoju (102172); Kanadyjski Instytut Badań Zdrowotnych (IEG-53506); Li Ka Shing Knowledge Institute i Keenan Research Center (do dr. Jha); Cancer Research UK i Wielka Brytania Medical Research Council (do Dr. Peto); oraz program przewodniczącego Kanadyjskiej Nauki (doktor Jha). Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają opinie Rządu Indii lub Biura Sekretarza Generalnego.
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMsa0707719) został opublikowany na stronie www.nejm.org 13 lutego 2008.
Dziękujemy Urzędowi Sekretarza Generalnego za owocną współpracę przy badaniu Million Death Study; KT Shenoy za zorganizowanie spotkania w styczniu 2004 r. W celu zaplanowania badania zgonów; J. Moore o pomoc w internetowym systemie kodowania lekarzy; D. Corsi, J. Godwin i W. Suraweera za pomoc eksperta przy tabelach i rysunkach; C. Mathers i AD Lopez za dostarczenie szacunków WHO dotyczących śmiertelności; oraz D. Bassani, H. Gelband i AS Slutsky za pomocne komentarze na temat rękopisu.
Author Affiliations
Z Centre for Global Health Research, Toronto (PJ, BJ, R. Kamadod); oraz Centrum Badań Epidemiologicznych, Chennai (VG); Healis-Sekhsaria Institute for Public Health, Mumbai (PCG); Ośrodek Szkolenia Wsi Zdrowia, Najafgarh, New Delhi (ND); Szkoła Zdrowia Publicznego, podyplomowy Instytut Edukacji Medycznej i Badań Medycznych, Chandigarh (R. Kumar); Szkoła Prewencyjnej Onkologii, Patna (DNS); Tata Memorial Hospital, Mumbai (RPD); i North Eastern Indira Gandhi Regionalny Instytut Zdrowia i Nauk Medycznych, Shillong (DKP) – wszystko w Indiach; oraz jednostka ds. badań klinicznych i jednostka badań epidemiologicznych, University of Oxford, Oxford, Wielka Brytania (JB, RP).
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr. Jha w Centrum Globalnych Badań Zdrowia, St. Michael s Hospital, University of Toronto, Toronto, ON M5C 1N8, Canada, lub at. Sekretarz Generalny Indii – Ośrodek Badań Globalnych w zakresie Zdrowia (RGI-CGHR) jest wymieniony w Dodatku Uzupełniającym, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie www.nejm.org.

Materiał uzupełniający
[hasła pokrewne: implanty zielona góra, Dentysta warszawa, dentysta bydgoszcz ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta bydgoszcz Dentysta warszawa implanty zielona góra