Ogólnokrajowe badanie przypadków palenia i śmierci w Indiach ad 5

Połączenie tych danych z danymi WHO daje dla każdej grupy wiekowej wskaźniki zgonów dla osób palących i niepalących (dostosowane do różnic w poziomie wykształcenia, spożyciu alkoholu lub śmierci z przyczyn niemedycznych) oraz liczbę zgonów, których można by uniknąć, gdyby palacze mieli takie same wskaźniki zgonów, jak osoby niepalące o podobnym wieku, wykształceniu, używaniu lub nie używaniu alkoholu. Ryc. 3. Ryc. 3. Skumulowane prawdopodobieństwo śmierci z dowolnej przyczyny palaczy i osób niepalących w wieku od 30 do 69 lat. Wszystkie wartości zostały skorygowane o wiek, poziom wykształcenia oraz wykorzystanie lub nieużywanie alkoholu w szacunkach dla kobiet (panel A) i mężczyzn (panel B).
Po tych wskaźnikach śmiertelności dla osób palących i niepalących, obliczyliśmy skumulowaną liczbę zgonów wśród osób w wieku od 30 do 69 lat (ryc. 3). Wskaźniki te sugerują, że około 62% kobiet palących, które miały 30 lat umrze przed osiągnięciem wieku 70 lat, w porównaniu z zaledwie 38% osób w przeciwieństwie do osób niepalących (różnica absolutna, 24 punkty procentowe) (wykres 3A). Znaczne zagrożenie było widoczne nawet przed 50 rokiem życia: 15% kobiet palących umrze w wieku od 30 do 49 lat, w porównaniu z zaledwie 7% osób niepalących. Mediana wieku w chwili śmierci sugerowała, że kobiety palące umierają średnio około 8 lat (99% CI, 5 do 11) wcześniej niż ich niepalący odpowiednicy. Podobnie, około 61% mężczyzn palących, którzy mieli 30 lat umrze przed ukończeniem 70 lat, w porównaniu z 41% w przypadku innych podobnych osób niepalących (różnica absolutna, 20%) (rys. 3B). Mediana wieku w chwili śmierci sugerowała, że mężczyźni palący umrą średnio około 6 lat (99% CI, 5 do 7) wcześniej niż ich niepalący odpowiednicy. Ponownie, znaczne zagrożenie było widoczne przed ukończeniem 50 lat: 15% mężczyzn palących w porównaniu z 9% mężczyzn nie umiera w wieku od 30 do 49 lat. Rysunek 2 Dodatku Aneks zawiera szacunki bezwzględnego ryzyka śmierci osób palących i niepalących dla trzech głównych przyczyn zgonów: chorób układu oddechowego, chorób serca i gruźlicy.
Szacowana śmiertelność narodowa w 2010 r
Tabela 3. Tabela 3. Oszacowanie nadwyżki liczby zgonów związanych z paleniem tytoniu wśród dorosłych Indian w 2010 r., W zależności od wieku, płci i ukrytej przyczyny zgonu. Tabela 3 zawiera szacunkowe dane dotyczące liczby zgonów osób dorosłych w Indiach w 2010 r. Oraz liczb, których można by uniknąć, gdyby palacze mieli taką samą liczbę zgonów, jak poza tym podobne osoby niepalące. Te prognozy na 2010 r. Zakładają, że wraz ze wzrostem populacji specyficzne dla wieku rozkłady przyczyn śmierci i proporcji związanych z paleniem będą podobne w ciągu najbliższych kilku lat do tych sugerowanych w tym badaniu. Wśród kobiet w wieku od 30 do 69 lat nadwyżka zgonów związanych z paleniem będzie wynosić około 5% (99% CI, 4 do 6) wszystkich zgonów. Wśród mężczyzn w tej grupie wiekowej nadmiar będzie wynosił 20% (99% CI, 19 do 22) wszystkich zgonów. Odsetek ten różni się od 23% pokazanych w tabeli 2 i na rysunku 2, ponieważ zgony z powodu obrażeń zostały wykluczone z tych mianowników. Nadmierna liczba zgonów wśród dorosłych palących w 2010 r. Wyniesie około 930 000, w tym 580 000 zgonów wśród mężczyzn i 90 000 zgonów wśród kobiet w wieku od 30 do 69 lat
[patrz też: implanty zębów, naklejka na legitymację, hologramy na legitymację studencką ]

Powiązane tematy z artykułem: hologramy na legitymację studencką implanty zębów naklejka na legitymację