Oddanie Twojego dziecka – rozszerzenie globalnego zasięgu astmy

W pogodny letni dzień, gdy Michael biegnie przez pola bawiąc się ze swoimi przyjaciółmi, widok z jego farmy jest spektakularny. Możesz spojrzeć za wzgórza, gdzie jego rodzina rośnie na oliwki i podnosi owce do Morza Śródziemnego. Ostatniej zimy obraz był jednak o wiele mniej spokojny dla czterolatka i jego rodziny. W małym domku podgrzanym przez palące się oliwkowe dołki z prasy do oliwy z oliwek, z matką gotowaną na otwartym ogniu i ojcem palącym od dwóch do trzech paczek papierosów dziennie, Michael często zapadał na przeziębienia, przewlekły kaszel, pogorszyło się znacznie w nocy i duszności, gdy grał. Ponieważ wielokrotnie musiał być rzucony do szpitala, ponieważ nie mógł oddychać, jego matka musiała przestać działać. W desperacji rodzina spędzała dzień w autobusie, aby zobaczyć mnie w Heraklionie, stolicy Krety. Znajomość historii Michaela doprowadziła mnie do dość szybkiego rozpoznania astmy. Oddychanie biernym dymem z papierosów i paliw z biomasy, gdy jest zamknięte w małym domu i ma nawracające przeziębienia, naraża chłopca na ryzyko. Jego ryzyko dodatkowo pogorszyło jego dziedzictwo, od obojga rodziców, z nieznanych genów, które uczyniły go podatnym na astmę. Jego matka wiedziała, że choruje na astmę, ale jego ojciec dostał diagnozę zapalenia oskrzeli, kiedy jako chłopiec miał objawy podobne do tych, które miał teraz Michael. W rzeczywistości babka ojca Michaela uspokoiła swoich rodziców, że ponieważ problemy z oddychaniem chłopca przypominają te, które jego ojciec miał jako dziecko, nie było nic, czym można by się martwić. Dzięki tej kombinacji genów i środowiska, szanse, że Michael miał astmę były przytłaczający. Potwierdziłem diagnozę, demonstrując, że jego niedrożność w drogach oddechowych reagowała na leki rozszerzające oskrzela.
Leczenie było proste, za pomocą kombinacji inhalatora, który pozwolił Michaelowi na przyjmowanie wziewnych steroidów i długo działających beta2-agonistów. Wkrótce Michael był w stanie powrócić do normalnego życia 4-latka. Ja również traktowałem jego ojca tym samym inhalatorem skojarzonym, aczkolwiek przy dwukrotnej dawce i antagonistą receptora leukotrienowego. Ponieważ Michael mógł ponownie uczęszczać na żłobek, jego matka mogła wrócić do pracy, ale teraz musiała wykorzystać pieniądze, które zarobiła, aby zapłacić za leki na astmę, zamiast oszczędzać na edukację. Na szczęście jego ojciec mógł teraz przespać całą noc i stał się bardziej produktywny w swojej działalności rolniczej, zarabiając wystarczająco, by zrekompensować koszty leków. To było szczęśliwe zakończenie jednej odmiany coraz bardziej powszechnej i trudnej opowieści.
Częstość występowania klinicznej astmy według krajów. Dane na mapie są zaadaptowane z Masoli i wsp.1 oraz z Międzynarodowego Studium Astmy i Alergii w Dzieciństwie.
Chociaż astma jest uważana za chorobę w zachodnim świecie, większość aspektów wioski Michała nie zmieniła się od setek lat. Nowością są silniki gazowe napędzające generatory, motory i sprzęt rolniczy. Kiedy fabryka oliwy z oliwek działa, cała wioska jest pokryta ciemną chmurą. W cieniu takich chmur w krajach o niskim dochodzie na całym świecie astma występuje obecnie w coraz szybszym tempie (patrz mapa) .1
Zmiany w środowisku wydają się być kluczowymi czynnikami tej zmiany epidemiologicznej
[więcej w: hedrin opinie, wole guzowate tarczycy, zoely cena ]

Powiązane tematy z artykułem: hedrin opinie wole guzowate tarczycy zoely cena