Długoterminowe wyniki zamknięcia otworu nosowego otworu patentowego lub leczenia po udarze mózgu ad 9

Odkrycia te zapewniają pośrednie wsparcie dla ostatniej rewizji krajowych wytycznych dotyczących zarządzania, która zalecała trwającą całe życie terapię przeciwzakrzepową u pacjentów z jawną zakrzepicą żył głębokich17. Różnice między dwiema grupami leczenia w odsetku pacjentów, którzy pozostali w aktywnej obserwacji, skutkowały nierównym czasem ekspozycji na ryzyko nawrotu udaru niedokrwiennego. Niektórzy pacjenci z grupy leczniczej mogli zostać utraceni w wyniku obserwacji po zamknięciu PFO przy użyciu urządzeń zatwierdzonych przez FDA poza wskazaniami innych wskazań. Wskaźniki retencji w grupie medyczno-terapeutycznej były wyższe lub podobne do tych w innych badaniach z udziałem pacjentów z różnorodnymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi, w których interwencję z urządzeniem porównano z leczeniem medycznym4, 6, 18, 19; niemniej jednak różnica w retencji jest ważnym czynnikiem w interpretacji wyników naszych badań. Ponieważ pacjenci, którzy zakończyli badanie, wykazywali pewne podstawowe cechy, które wiązały się ze zwiększonym ryzykiem udaru (z historią udaru lub bycia palącym), obserwacja różnicowa mogła ostrożnie obciążyć badanie, w kierunku niedoszacowania leczenia efekt. Analizy wrażliwości, które zostały przeprowadzone w celu oceny efektu brakujących danych, były zgodne z takim skutkiem; Zamknięcie PFO było silniej związane z niższym ryzykiem nawrotu udaru niż leczenie farmakologiczne w wieloczynnikowej analizie wielokrotnego imputacji oraz w przeważającej większości analiz imputacji z systematyczną zmianą współczynników hazardu.
Ta wersja ma dodatkowe ograniczenia. Protokół badania nie wymagał długotrwałego monitorowania przed rejestracją, aby wykluczyć pacjentów z okultystycznym, nisko obciążonym migotaniem przedsionków. Jednakże, okultystyczne migotanie przedsionków jest niezbyt częstą przyczyną kryptogennego udaru niedokrwiennego u pacjentów w wieku od 18 do 60 lat, 20 lat, a odsetek nowo nabytego migotania przedsionków w trakcie przedłużonego okresu obserwacji był niski. Formalne podejście do klasyfikowania potencjalnych mechanizmów udaru niedokrwiennego stało się bardziej zniuansowane od czasu zaprojektowania badania.12,21 Jednak korzyści z zamknięcia w zmniejszeniu ryzyka powtarzających się udarów, które nie miały zidentyfikowanego mechanizmu poza PFO, obserwowano, gdy udar został rozstrzygnięty za pomocą zarówno nowszych, bardziej elastycznych (ASCOD) kryteriów, jak i starszych, bardziej sztywnych (TOAST) kryteriów .1,13
Przebieg czynników etiologicznych powracającego udaru niedokrwiennego przeprowadzono w sposób wskazany klinicznie, a nie w sposób zgodny z protokołem. W praktyce klinicznej, sprawcze przetwarzanie powtarzających się uderzeń czasami nie jest tak rozległe, jak w przypadku pierwszych uderzeń. Chociaż istnieje możliwość, że na rozległość urazu nawrotowego wpływ miała wiedza lekarza o przypisaniu pacjenta do leczenia, odsetek pacjentów poddanych różnym typom powtarzanych testów diagnostycznych nie różnił się istotnie między grupą zamknięcia PFO a leczeniem farmakologicznym. Grupa.
Podsumowując, w analizie eksploracyjnej wśród pacjentów z PFO, którzy byli w wieku 18 do 60 lat w momencie indeksu kryptogennego udaru niedokrwiennego, zamknięcie PFO przy użyciu oksydera PFO Amplatzer było związane z niższą częstością nawrotowych niedokrwiennych uderzeń niż sama terapia medyczna podczas przedłużonego okresu obserwacji Zamknięcie PFO było związane z wyższym odsetkiem żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej niż sama terapia medyczna.
[przypisy: bezdechy nocne leczenie, lewomepromazyna, dentysta bielsko biała ]

Powiązane tematy z artykułem: bezdechy nocne leczenie dentysta bielsko biała lewomepromazyna